Powiat Toruński bez barier

Menu dodatkowe

Treść strony

2. Miasto Chełmża

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży zasięgiem działania obejmuje aż 9 gmin (w tym 30 bibliotek): miasto Chełmża, gminy: Chełmża, Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka. Wiele form pracy Biblioteki to przede wszystkim działania skierowane na upowszechnianie czytelnictwa i podkreślanie dużej roli książki, która jest niezastąpiona do dostępu współczesnej wiedzy. Biblioteka pełni nie tylko rolę wypożyczalni i czytelni, ale również integruje środowisko, skupiając wokół siebie grono wrażliwych odbiorców kultury. Organizuje różne formy edukacji kulturalnej, oświatowej, promocje kultury i twórczości artystycznej, jak również twórców kultury związanych z naszym regionem, prowadzi wychowanie przez sztukę.
Organizuje spotkania i odczyty w zakresie edukacji. Prowadzi działalność instrukcyjno - metodyczną i szkoleniową.
Redaguje i wydaje miesięcznik „Głos Chełmżyński” mówiący o wydarzeniach społecznych i kulturalnych miasta.
Wydaje publikacje związane z dziejami miasta. Prowadzi działalność wydawniczą, wystawienniczą, czytelniczą, konkursową. Biblioteka współpracuje z władzami Miasta i Gminy, Starostwem Powiatowym z wydziałem promocji Urzędu Miasta, Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Książnicą Miejską w Toruniu, Regionalnym Ośrodkiem Studiów i Ochrony Środowiska Kulturalnego w Toruniu, Muzeum Okręgowym w Toruniu, Muzeum Etnograficznym w Toruniu, Galerią Twórczości Dziecka, Toruńskim Towarzystwem Kultury i Chełmżyńskim Towarzystwem Kultury, Toruńskim Wydawnictwem Adam Marszałek, Ośrodkiem Turystyki i Sportu, Związkiem Emerytów i Rencistów, Związkiem Kombatantów, Towarzystwami Muzycznymi, szkołami, przedszkolami, klubami sportowymi oraz zakładami pracy. Jako placówka kulturalna, edukacyjna i informacyjna pełni ważną funkcję w mieście.

 

Dane teleadresowe:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
im. Juliana Prejsa
87-140 Chełmża, Rynek 4
tel./fax 56 675-61-33

adres e-mail: filia@pimbp.pl,  dyrektor@pimbp.pl

 

strona internetowa: https://www.pimbp.pl/

Czynna:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa

ul.Rynek 4:

poniedziałek: 8:00 - 17:00
wtorek: 8:00 - 17:00
środa: 9:00 - 15:00
czwartek:8:00 - 17:00
piątek: 8:00 - 17:00
sobota: 9.00 - 13.00

Filia dla Dzieci i Młodzieży

ul. Bydgoska 7:

poniedziałek: 8:00 - 17:00
wtorek: 8:00 - 17:00
środa: 9:00 - 15:00
czwartek:8:00 - 17:00
piątek: 8:00 - 17:00
sobota: 9.00 - 13.00

 

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.