Powiat Toruński bez barier

Menu dodatkowe

Treść strony

Elektroniczny Biuletyn Informacyjny PFRON

Informujemy, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął publikację elektronicznego Biuletynu Informacyjnego PFRON pn. eBIFRON.

Powyższa publikacja dostępna jest pod adresem www.pfron.org.pl/ebi jak również ze strony podmiotowej Funduszu www.pfron.org.pl.

Wydane do tej pory numery eBIFRON mają charakter niezależnych od siebie informatorów zróżnicowanych pod względem tematycznym. Zawarto w nich m.in.:

  • praktyczne informacje na temat ulg i uprawnień, a także możliwości skorzystania z pomocy ze środków PFRON- „ABC osoby niepełnosprawnej”,
  • podstawowe zasady wspierania rynku pracy osób niepełnosprawnych- „ABC rynku pracy” ,
  • zasady tworzenia tekstów łatwych w czytaniu adresowanych szczególnie dla osób z dysfunkcjami poznawczymi- niepełnosprawnych intelektualnie, mających problemy z czytaniem, dyslektyków, czy choćby cudzoziemców – „PFRON łatwy w czytaniu”

Odbiorcami wymienionych i następnych informatorów mają być osoby niepełnosprawne indywidualne i ich rodziny, pracodawcy, praktycznie wszyscy zainteresowani problematyką niepełnosprawności.

W kolejnych publikacjach będą podejmowane tematy na tyle interesujące i przyjazne w odbiorze, by czytelnicy z przyjemnością mogli się z nimi zapoznać i by pozyskaną wiedzę wykorzystywali dla swoich potrzeb w życiu codziennym.

Zachęcamy do lektury ninejszego elektronicznego Biuletynu.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.